Google Таблиці можна підключити до зовнішньої програми або платформи за допомогою API Google. За допомогою API розробники можуть програмно отримувати доступ до даних у Таблицях та оновлювати їх, що полегшує інтеграцію Таблиць з іншими програмами та платформами.
Ми, як розробники можемо використовувати API для створення різноманітних звітів, інтеграцій для системам управління взаємовідносинами з клієнтами (CRM) або створення індивідуальних інтеграцій на основі даних. API також надає широкий спектр функцій для створення, читання, оновлення та видалення даних у Таблицях. Завдяки цим функціям ми можемо створювати потужні програми, які використовують дані в Таблицях, щоб надавати цінну інформацію та послуги.
Google Таблиці також можна підключати до зовнішніх джерел даних, таких як Бази Даних, веб-сервіси чи інші програми. Це дозволяє нам як розробникам легко отримувати доступ до даних із зовнішніх джерел та оновлювати їх, а також використовувати їх у своїх програмах Таблиць. Ми можемо створювати власні функції, які можна використовувати для обчислення даних у Таблицях та зробити їх доступними для використання в інших програмах.
Про які реальні кейси йдеться?
Складський облік у Google Таблицях
CRM системи зазвичай обмежені у своїй функціональності. У хмарних CRM систем немає можливості допрацьовувати інтерфейс або функціональність під свої потреби. Якщо говорити про продукти 1С, то багато бізнесів досі користуються цими додатками, але за своєю суттю це вже архаїчне програмне забезпечення, хоч яке і може покривати певні потреби бізнесу.
Але що робити бізнесу, коли у нього, наприклад, десятки прайс листів від різних постачальників, різне ціноутворення та види обробки цих прайсів. Найчастіше бізнес замовляє обробку кожного прайсу, прописуючи формули для кожного окремо через розробників.
Це може сильно здорожчити розробку та підтримку такої системи обробки прайсів, тому є інший шлях. Можна організувати
управління товарами та складський облік в google sheets. У цьому випадку частину функціональності винести в google sheets, прописувати формули для різних типів цін, або інші типи даних у google sheets може спростити певні ваші бізнес процеси, адже, знання excel фактично базове, яке є у більшості працівників, що приймаються на роботу менеджером. Бізнесу потрібно зважити всі “за” та “проти” такої обробки товарної номенклатури, але це може бути альтернативою обмеженості вашої системи, або поточних бізнес процесів.
Обробка замовлень у Google Таблицях
У нашій практиці навіть базова функціональність CRM систем краще, ніж вести облік замовлень у google sheet, але у нас є кейси при яких бізнесу простіше обробляти замовлення в google sheets. Що там говорити, якщо, навіть у нас частково лідогенерація зав'язана на google форми.
Наприклад, ми можемо реалізувати кастомні
інтеграції між Розеткою та Google таблицями, що суттєво полегшує обробку замовлень.
Виведення другорядних бізнес-процесів у Google Таблиці
Нерідко google sheets використовується у тих випадках, коли бізнес не готовий вбудовувати певний тип даних у свій основний напрям бізнесу, щоб, наприклад, не плутати та не навантажувати менеджерів. Як правило, це коли бізнес намагається
відокремити, розділити та експериментувати з новими напрямами бізнесу.
Автоматизований фінансовий облік у Google Таблицях
Малий бізнес не сильно поглиблюється у вивчення фінансових транзакцій, бізнес більш розробляє складніші автоматизовані системи обліку та перевірки транзакцій. Одиниці українських банків мають API для можливості автоматизованої обробки транзакцій, а нещодавно Приватбанк взагалі заблокував перевірку фінансових транзакцій для фіз.осіб. Але це не заважає проводити маніпуляції з експортованими транзакціями. За нашими спостереженнями, таку функціональність мають всі українські банки.
За нашими спостереженнями, таку функціональність мають усі українські банки. З повної автоматизації з банками, клієнти найчастіше використовують
інтеграцію для фіз. осіб та юр. осіб Монобанку, і
інтеграції з Приватбанком для Бізнесу (для юр.осіб). Також є запит напряму інтеграцію, РРО з Гугл Таблицями: наприклад
інтеграція Чекбокс API з Гугл Таблицями.
Інтеграція електронної таблиці Google з онлайн-магазином – чудова ідея. Це може допомогти спростити процес керування запасами товарів, відстеження замовлень та керування даними клієнтів. Підключивши електронну таблицю до онлайн-магазину, це дозволяє оновлювати дані в реальному часі та полегшує швидке внесення змін. Крім того, це може допомогти автоматизувати такі завдання, як створення рахунків-фактур, розсилка електронних листів та відстеження продажів.
Ця інтеграція може допомогти зробити роботу інтернет-магазину набагато ефективнішою та організованішою. Інтеграція електронної таблиці Google із онлайн-магазином є чудовою ідеєю, яка може значно полегшити вашу роботу.