Wiki допомога: Приклади API. Технології та стандарти для API інтеграцій хмарних сервісів

Для того, щоб інтегрувати новий додаток з програмами та сервісами, що вже працюють, веб-розробники використовують готові програмні інтерфейси додатків, які мають глобальну назву «API». І справді, навіщо програмісту щоразу винаходити велосипед і писати новий код, якщо можна використовувати готове рішення для інтеграцій хмарних сервісів у вигляді API – Application Programming Interface.

API – це набір технологій та стандартів, за допомогою яких 2 різні програми можуть між собою взаємодіяти. Програмні інтерфейси API дають можливість прискорити інтеграцію додатків, по суті, вони виступають посередником між двома веб-додатками або сервісами, відправляючи запити і отримуючи на них назад відповіді.

Приклади інтеграцій хмарних сервісів

1. Реєстрація у веб-програмі за допомогою діючого облікового запису в соцмережах Twitter або Facebook. Процес відбувається через API Twitter або Facebook відповідно, які веб-розробники спочатку інтегрували до програми. Тобто компанії використовують API для надання клієнтам швидкого доступу до своїх платформ.
2. Система метеорологічної служби містить інформацію про погоду у регіонах щодня. Додаток прогнозу погоди, встановлений у смартфоні, взаємодіє із системою метеослужби через AP, після чого на екран виводиться актуальна інформація.
Принцип роботи API можна пояснити з погляду клієнта та сервера. Програма, яка надсилає запит – це клієнт, а програма, яка надсилає відповідь на задане запитання – це сервер. На прикладі з погодою: БД метеослужби – це сервер, а додаток у смартфоні – це клієнт.

Чому API популярні у веб-розробників

Можливості API:
1. Надає доступ до вже готових веб-інструментів. Наприклад, до бібліотеки нейронного навчання — вони дають можливість оперативно зробити нейронну мережу, заощаджуючи час на розробку веб-інструментів з нуля.
2. Підвищує безпеку. API дозволяє винести в окрему програму функціональність, яка повинна бути захищена. Так знижується можливість некоректного використання цих функцій іншими програмами.
3. Пов'язує різні системи. Для підключення до інтернет-магазину платіжної системи або авторизації користувача через соцмережі, без API не обійтися.
4. Знижує вартість розробки. Часто буває, що дешевше скористатися платним API, ніж бачити функціональність з нуля.
Типи API
Використовуються 4 різні способи роботи API залежно від того, для яких цілей вони створювалися.

SOAP API

Звичайний протокол, за допомогою якого забезпечується доступ до об'єктів. Клієнт та сервер взаємодіють між собою за допомогою XML. Він необхідний для ідентифікації, авторизації та взаємодії всіх процесів, які протікають в ОС. XML дозволяє клієнтам викликати веб-сервіси та отримувати відповіді, незважаючи на те, яка мова програмування та тип платформи. SOAP API не відрізняється гнучкістю, він був популярний у минулому.

RPC API

Виклик процедур видалено. Клієнт виконує процедуру на сервері, який надсилає відповідь клієнту.

Websocket API

Сучасна технологія передачі даних. Web API використовує передачі даних об'єкти JSON (затребуваний серед програмістів стандарт, у якому надається інформація клієнту). Формат JSON (JavaScript Object Notation) - це файл відкритого стандарту, який містить об'єкти даних і відповідні атрибути. JSON читабельний для машин і людей, незалежно від мови веб-програмування, що використовується. WebSocket API підтримує двосторонній зв'язок між клієнтом та сервером.

REST API

Ррепрезентативна передача стану. Це один із найактуальніших і гнучких API-інтерфейсів в Internet середовищі. Програма у вигляді даних надсилає запит на сервер, який використовує введення клієнта для запуску внутрішніх функцій і повертає вихідні дані назад клієнту. Сервіси взаємодіють між собою за протоколом HTTP. Фішкою REST є велика гнучкість. REST API використовуються там, де є необхідність надання даних із сервера користувачеві веб-програми або сайту.

REST API: що це простими словами?

REST API - це набір правил, що дозволяють програмам спілкуватися. Він використовує HTTP для передачі даних та операцій, включаючи запит, отримання, оновлення та видалення даних.

API можна розділити за типом сервісу, у якого вони є: програми, сайти та операційні системи. Наприклад, у більшості операційних систем (Unix, Windows, MacOS, і т. д.) є API, завдяки якому можливе програмування сервісів для цих систем.
Також API можна підрозділяти за типом доступу:
1. Внутрішні (доступні внутрішнім розробникам компанії та співробітникам, використовуються для оптимізації робочих процесів та зниження витрат),
2. Партнерські (доступні бізнес-партнерам та споживачам продукту або послуги, що використовуються для оптимізації процесів та розробки),
3. Публічні (доступні всім, використовуються для створення нових сервісів та популяризації існуючого напряму).

CiFrame Contacts
Безкоштовна консультація
Зробіть перший крок

Розпочніть процес оцінки та впровадження